تاریخچه شیرالات

در این مقاله سعی کرده ایم تاریخچه شیرالات ، استانداردهای آن و روش های تولید شیرآلات را برای شما بازگو نماییم .با لوکس شیر اولین سایت تخصصی شیرآلات در ایران  با بهترین برندهای شیرآلات ایرانی و خارجی همراه باشید.

شیرالات چیست

در تاریخچه شیرالات باید گفت شیرالات به وسیله ایی میگویند که برای انتقال آب از سیستم لوله کشی ساخته شده است.شیرالات می تواند شامل قطعات زیر باشد علم ، دستگیره ، اهرم بالابر ،کارتریج ، هوا دهنده  یا پرلاتور، محفظه مخلوط کن و ورودی های آب.

وقتی که دستگیره شیرالات چرخانده می شود و یا در بعضی شیرالات سنسور هوشمند فعال می شود.دریچه ها باز می شوند و شدت جریان آب رو تحت هر شرایط دمایی کنترل می کنند.بدنه شیرالات معمولا از آلیاژ برنج است اگرچه استفاده از روی و آبکاری کروم هم رایج است.

شیرالات ساختمانی دارای یک کارتریج و یا کارتریج دوتایی می باشند.حال با مفهوم کارتریج آشنا شویم.

کارتریج در واقع سیستم کنترل آب سرد و گرم است که در شیرالات دارای علم استفاده می شود و در شیرالات قدیمی از مغزی به جای آن استفاده می شد.کارتریج باعث می شود شما تعیین کنید که آب سرد وارد علم شیر شود و یا آب گرم و همچنین میزان چرخش علم را نیز تعیین می کند.

شیرالاتی که فقط یک جریان آب را کنترل میکنند معمولا از مغزی فلزی استفاده می کنند ولی اکثرا شیرالات دارای کاتریج پلاستیکی یا سرامیکی هستند که کارتریج ها سرامیکی معمولا با دوام تر می باشند.

شیرالات باید با قوانین صرفه جویی در مصرف آب مطابقت داشته باشند .شیرالات حمام به ۷.۶ لیتر در دقیقه آب دهی محدود شده اند در حالی که شیردوش حمام و وان به ۹.۵ لیتر آب دهی در دقیقه محدود هستند.

بر اساس مطالعه بنیاد تحقیقات انجمن آثار استفاده آب در  آمریکا که در سال ۱۹۹۹ انجام شد و بر اساس داده های استفاده از آب جمع شده از ۱۱۷۸ محل اقامت، شیرالات به طور متوسط ۸ دقیقه در روز کار می کنند. مصرف داخلی آب در طول روز ۲۶۱ لیتر بود و با استفاده از شیرالات معمولی سومین جایگاه در مصرف آب  با ۴۱.۶ لیتر استفاده رقم میخورد.در حالی که محل اقامت از شیرالات کاهنده مصرف آب استفاده میکرد این مصرف آب به جایگاه دوم تغییر میکرد. . استفاده از شیرآلات به شدت با اندازه خانه ارتباط داشت و افزودن نوجوانان و بزرگسالان باعث افزایش مصرف آب میشود. استفاده از شیرآلات همچنین با تعداد افرادی که در خارج از خانه کار می کنند ارتباط منفی دارد و برای کسانی که ماشین ظرفشویی اتوماتیک دارند کمتر است.

تاریخچه شیرالات

تاریخچه شیرالات

سیستم های لوله کشی از آن زمان به شدت تغییر کرده اند ، از جمله شیر آب. برای سالهای طولانی ، شیرآلات با دو دستگیره عرضه می شدند ، یکی برای آب سرد و دیگری برای آب گرم. در سال ۱۹۳۷ این طرح تغییر کرد. در آن سال ، یکی از دانشجویان دانشگاه به نام آل مون که در سیاتل ، واشنگتن زندگی میکرد ، برای شستن دستها شیر آب را باز کرد و از آنجا که آب خیلی گرم بود دست های او را سوزاند و همین باعث به وجود آمدن ایده ای برای شیرالات آب تک اهرم  در ذهن آل مون شد.

اولین طراحی Moen در تاریخچه شیرالات برای شیرالات  دوسوپاپ یا دو دریچه با یک میله سربی برای کنترل دو دریچه بود که به شیرالات اهرمی معروف هستند. از آنجا که شیر آب کار نمی کند ، توسط یک تولید کننده عمده لوازم ثابت رد شد و Moen سپس به یک طرح استوانه ای رفت. از این تجربه ، او تصمیم گرفت شیرالات آبی را ایجاد کند که با عملکرد پیستون آب را در دمای مطلوب به مصرف کننده برساند. . او بین سالهای ۱۹۴۰ و ۱۹۴۵ چندین شیر آب را طراحی كرد و سرانجام اولین شیرالات مخلوط كننده تک اهرم در سانفرانسیسكو را در اواخر سال ۱۹۴۷ به یك منبع محلی لوله كشی فروخت. تا سال ۱۹۵۹ ، شیرالات تک اهرم Moen در صدها هزار خانه در ایالات متحده وجود داشت و تقریباً در ۵۵ کشور جهان فروخته شد. امروزه شیرآلات اهرمی بسیار محبوب است به طوری که میتوان آنها را در بیش از ۴۰٪ خانه های آمریکایی ها یافت. مون در طول زندگی خود با چندین اختراع دیگر روبرو شد ، از جمله کارتریج قابل تعویض (از بین بردن واشرهای شیر آب) ، صفحه هوادهی، دکمه فشاری تغییر دریچه ، اسپری مفصل دار ، شیر دوش متعادل کننده فشار و هواساز کنترل جریان. اما مون تنها کسی نبود که به فکر بهبود شیرالات آب بود. در سال ۱۹۴۵ ، Landis H. Perry اولین سوپاپ توپی را برای شیرهای آب طراحی کرد. هدف آن تهیه یک حجم کنترل ترکیبی و کنترل اختلاط با روشی ساده و موثر برای آب بندی سوپاپ شیرالات بود طراحی که انجام داده بود به سادگی نیز قابل ترمیم بود.

در تاریخچه شیرالات باید گفت که سال ۱۹۵۲ حق اختراع برای سوپاپ توپی صادر شد. اندکی پس از آن ، الکس مانوگیان حق ثبت اختراع را خریداری کرد و اولین شیر آب دلتا را در سال ۱۹۵۴ معرفی کرد. شیر تک دستگیره Delta اولین شیرالاتی بود که از طراحی سوپاپ توپی استفاده کرد و بسیار موفق ظاهر شد. تا سال ۱۹۵۸ ، تنها چهار سال پس از رونمایی این محصول ، فروش دلتا به بیش از یک میلیون دلار رسید.

حدود ۲۰ سال بعد ، یک دیسک سرامیکی توسط Wolvering Brass برای کنترل آب به ثبت رسید. بر خلاف کارتریج هایی که از لاستیک در آبراه استفاده میکردند، دیسک های سرامیکی تا حدی صاف میشوند که فقط در نوارهای سبک قابل اندازه گیری هستند اینگونه دیسک ها به دلیل مقاومت در برابر سایش بسیار بیشتر دوام می آورند و کنترل دقیق تری را ارائه میدهند. این دیسک ها یا شیرها اکنون مورد استفاده گسترده در بازار شیرالات قرار گرفته اند.

سایر نوآوری های اخیر شامل کارتریج فیلتر داخلی برای کاهش کلر ، سرب و کیست ها است. اسپری های کششی داخلی شیر آب نیز برای افراد معلول طراحی شده است و در نهایت شیرهای الکترونیکی.شیرالات الکترونیکی در اوایل دهه ۱۹۸۰ برای اهداف حفاظتی و بهداشتی ساخته  شد. این شیرها به یک پرتو مادون قرمز مجهز میشوند وقتی شخصی دست های خود را زیر شیر قرار می دهد ، پرتو مختل می شود و همین امر باعث روشن شدن شیرالات میشود. شیرهای الکترونیکی که با باتری کار میکنند نیز در سال های اخیر در دسترس قرار گرفته اند.

مواد اولیه در صنعت شیرآلات

برنج ، آلیاژی از مس و روی ، به دلیل مقاومت در برابر خوردگی آب نرم و کلسیفیکاسیون(تبدیل به آهک شدن) آب سخت ، پرکاربردترین ماده برای شیرالات است.این مواد خام معمولاً شامل برخی عناصر آلیاژی مانند بیسموت – برای پردازش آسان تر آن است. برنج بسته به اندازه شیرالات ، به صورت میله ۲-۰.۱۳ در (۰.۳۳-۵ سانتی متر) در قطر دریافت میشود. اکثر اجزای تشکیل دهنده شیرالات از فلزات یا سرامیک های دیگر ساخته شده و به عنوان قطعات تمام شده از تولید کنندگان دیگر دریافت میشود.متاسفانه در ایران شیرالات غیراستاندارد سرب را نیز به مقداری خارج از استاندارد در آبکاری شیرالات استفاده میکنند برای آگاهی بیشتر از این موضوع مقاله شیرالات استاندارد را مطالعه نمایید

تاریخچه شیرالات و طراحی شیرالات

در تاریخچه شیرالات طراحی از ابتدا پر اهمیت بوده و برای پاسخگویی به نیازهای متنوع مصرف کنندگان ، شیرآلات در انواع مختلفی از سبک ها و رنگ بندی ها ارائه میشوند. در طراحی های ارگونومیک ممکن است طول علم بلندتر باشد و دسته های شیر آسان تر باز شوند. شکل شیرالات و پرداخت آن بر روند تولید تأثیر میگذارد، ماشین کاری و ساخت برخی از طرح ها نسبت به بقیه دشوارتر است. برای دستیابی به ظاهری متفاوت ممکن است از یک فرآیند تکمیل متفاوت استفاده شود.

برای طرح های خانگی در انتهای کار طرح های خاصی همچون نیکل برس خورده ، نیکل صیقلی ، مشکی ساتن ، طلایی ، پلاتینیوم و انواع دیگری از رنگ ها در دسترس است . برای مشاهده رنگ بندی  شیرالات سایت لوکس شیر فیلتر رنگ بندی رو بر روی برند مورد نظر خود اعمال نمایید.

همچنین  در حال حاضر مصرف کنندگان طراحی شیرالات را با بیش از یک نوع آبکاری، سفارشی سازی می کنند گارانتی ها طولانی تر هستند و ویژگی های بیشتری در دسترس هستند. قیمت ها برای مصرف کننده در بهار ۲۰۰۰ از ۴۰ دلار تا ۵۰۰ دلار بود که این رقم با توجه به شیرالات لوکس و درجه یکی که در حال حاضر در بازار موجود است افزایش چشم گیری پیدا کرده . برای نمونه میتوان به سردوش های لوکس آلمار اشاره کرد که ویژگی های خاص آن چشم نواز است و قیمت آن نیز در رده محصولات لاکچری قرار دارد.

فرآیند ساخت شیرالات

ساخت شیرآلات

فرآیند ساخت شیرالات بسیار اتوماتیک شده است ، زیرا کامپیوترها بیشتر ماشین ها را کنترل میکنند. بهره وری و بازدهی در طول سالها بهبود یافته است. فرآیند اساسی شامل تشکیل بدنه اصلی شیرالات است (بعضی اوقات شامل علم اگر علم تخت نباشد) ، استفاده از آبکاری و سپس مونتاژ اجزای مختلف و به دنبال آن بازبینی و بسته بندی محصول. صنعت شیرآلات نیز تحت تأثیر مقررات زیست محیطی قرار گرفته است که برای توسعه آنها فرایندهای خاصی لازم است.

حالت دهی شیرالات

برای ساخت بدنه های شیر از دو روش استفاده می شود.

  • اکثر تولیدکنندگان از فرایند ماشین کاری برای شکل دادن به بدنه به اندازه و ابعاد مورد نیاز استفاده میکنند. این کار شامل ابتدا برش میله ها به صورت قطعه های کوتاه و تغذیه خودکار آنها در یک مرکز ماشین کاری کامپیوتری عددی چند محوری است. این دستگاه عملیات فرز و سوراخکاری را انجام میدهد. ساخت یک قطعه معمولاً حدود یک دقیقه طول میکشد.شیرهای بزرگتر ممکن است به عملیات ماشین کاری بیشتری نیاز داشته باشند. به عنوان مثال ، برای برخی از بدنه های شیرالات آشپزخانه با استفاده از یک مرکز ماشین کاری دوار ، بیش از ۳۲ عملیات ماشین کاری لازم است. با استفاده از دستگاه مناسب ، ساخت قطعه به ۱۴ ثانیه زمان نیاز دارد. بعضی از قسمتها مانند ریخته گری شیرالات آشپزخانه نیز در یک عمل جداگانه قبل از مونتاژ ماشین کاری میشوند.
  • برخی از تولیدکنندگان شیرآلات به جای ماشین کاری از آهنگری استفاده می کنند ، زیرا این روش می تواند در مدت زمان حدود سه ثانیه با ضایعات کمی شکل نزدیک به شکل اصلی را ایجاد کند.در آهنگری ، فلز گرم شده به شکل قالب میشود که تقریباً همان فرم بدنه شیرالات است. در طی چند ثانیه فشار به آرامی افزایش می یابد تا مطمئن شوید قالب کاملاً با فلز پر شده است. برای تولید طراحی دقیق فقط ماشین کاری جزئی مورد نیاز است.

آبکاری شیرالات

آبکاری از فرایندهای مهم در تاریخچه شیرالات به حساب می آید که کم کم پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است.پس از ماشین کاری ، قطعات آماده برای فرایند آبکاری هستند. آن دسته از اجزایی که در حین استفاده توسط مصرف کننده شیرالات در تماس با آب قرار میگیرند ، ممکن است ابتدا برای از بین بردن باقیمانده سرب ، نیاز به یک عملیات تصفیه سطح ویژه داشته باشند. این فرایند شامل یک شستشو است که مولکول های سرب را از سطح برنج از بین میبرد. آبکاری معمولی کروم است زیرا این ماده در برابر خوردگی مقاوم ترین است. ابتدا یک پوشش پایه از نیکل آبکاری شده و سپس یک پوشش نازک از کروم آبکاری شده اعمال میشود. لایه کروم از یک وان آبکاری حاوی مواد افزودنی خاصی رسوب میکند که مقاومت در برابر خوردگی را بهبود می بخشد.

در صورت استفاده از آبکاری برنج ، برای بهبود دوام ، از پوشش پلیمری شفاف استفاده میشود. برای رنگهای سفید و رنگهای دیگر ، یک پلیمر یا پلاستیک اپوکسی مشابه با رنگ اضافه شده روی شیرالات در یک محیط با بار الکتریکی پاشیده میشود و سپس هر دو پوشش گرم میشوند.

برای دستیابی به یک ظاهر برنجی براق ، از رسوب فیزیکی بخار استفاده می شود که از پوشش فلزی در محفظه خلا استفاده میکند. این محفظه چهار قسمت دارد:

  1. پمپ خلا برای ایجاد یک محیط کنترل شده و عاری از آلاینده ها
  2. مخزنی که چندین نوع گاز ساطع میکند
  3. یک میله که به عنوان منبع فلزی عمل می کند
  4. و قفسه ها برای نگه داشتن قطعات شیرالات

هدف نهایی ایجاد یک ماده مقاوم در برابر خوردگی مانند زیرکونیوم است.

یک قوس الکتریکی به هدف برخورد میکند تا مواد را بخار کند ، سپس با سرعت زیاد به سطح شیرالات برخورد میکند و با مخلوط گازها واکنش نشان می دهد. یک گاز رنگ را فراهم میکند و دیگری مقاومت در برابر خوردگی را ایجاد میکند. همانطور که ماده هدف با این گازها ترکیب میشود ، به قسمت شیرالات میچسبد و پیوندی ایجاد می کند که عملاً غیر قابل تخریب است. برخی از تولیدکنندگان از یک سیم پیچ مارپیچ در اطراف هدف برای ایجاد توزیع یکنواخت پوشش استفاده میکنند. برای آشنایی بیشتر با آبکاری شیرالات مقاله منتشر شده در سایت لوکس شیر در این باره را مطالعه نمایید.

مونتاژ شیرآلات

پس از آبکاری ، قطعات تا زمان مونتاژ در سطل ها نگهداری میشوند. مونتاژ می تواند شامل هر دو فرآیند دستی و خودکار باشد. برای برخی شیرالات، واشرهای لاستیکی از قبل روغن کاری شده یا حلقه ها با دست نصب میشوند.

سرانجام ، شیرالات و سایر اجزا برای مونتاژ نهایی ارسال میشوند. این فرایند در ماشین های مونتاژ چرخنده که دقیقاً تحت نظارت می باشند و یا توسط روبات ها انجام می شود.

در ابتدا اگر علم شیرالات جدا باشد نصب میشود و در ادامه  کار بر روی کارتریج سرامیکی دنبال میشود. این کارتریج با استفاده از تفنگ بادی در محل خود با برنج پیچ میشود و سپس دسته با دست متصل میشود. بعضی اوقات لوله های مسی قبل از مونتاژ نصب میشوند. شیرالات پس از مونتاژ ، به همراه سایر اجزای مورد نیاز برای نصب نهایی در جعبه ها بسته بندی میشوند

کنترل کیفیت شیرآلات

بعد از اینکه قسمت اول ماشین کاری شد ، با نقشه های طراحی بررسی میشود تا اطمینان حاصل شود که محصول با ابعاد طراحی یکی است. و برای اطمینان از بازگشت نخوردن کالا هم سطح بیرونی و هم سطح داخلی شیرالات بررسی می شود تا درستی ابعاد تایید شود. از آنجا که ماشین کاری به صورت خودکار انجام می شود ، نمونه های تصادفی از محصولات برای بررسی دقیق تر ابعاد انتخاب می شود. قبل از آبکاری ، قطعات از نظر بصری از نظر عیوب سطحی بررسی می شوند که با سنباده زدن ایرادات از بین می روند. پس از مونتاژ نهایی ، شیرالات با فشار هوا و از نظر دوام آزمایش می شوند.

شیرالات همچنین باید چندین مقررات زیست محیطی را پشت سر بگذارد. آیین نامه ۶۱ بنیاد ملی بهداشت که آلاینده های موجود در آب آشامیدنی را محدود می کند( سرب lIppb [قطعات در هر میلیارد] در آب از سمت وسیله نهایی ) برای شیرهای آشپزخانه ، شیرهای توالت و توزیع کنندگان آب آشامیدنی اعمال می شود.

قوانین دیگر سختگیرانه تر هستند پروپوزال ۶۵ کالیفرنیا حد مجاز منجر به ppb 5 برای شیرالات را حد مجاز اعلام می کند. همچنین کدهای لوله کشی در این ارتباط وجود دارد که می تواند از شهری به شهر دیگر متفاوت باشد. اکنون بسیاری به شیرالات وان و دوش ضد عفونی کننده نیاز دارند.

برای دریافت مجوز NSF از شیرالات، تولیدکنندگان ابتدا لیستی از کلیه مواد را از جمله فرمولاسیون استفاده شده در محصول ارائه می دهند. سپس سم شناسان NSF فرمولاسیون مواد را بررسی می کنند تا آلودگی های احتمالی را که ممکن است از شیرالات و آب آشامیدنی استخراج شوند ، تعیین می کنند. NSF سپس بازرسی از تأسیسات تولیدی را برای بررسی فرمولاسیون مواد ، تأمین کنندگان مواد ، روش های کنترل کیفیت و عملیات انجام می دهد. نمونه های محصول به طور تصادفی برای آزمایش در آزمایشگاه های NSF انتخاب می شوند.

شیرالات تحت یک آزمایش دقیق سه هفته ای قرار می گیرند ، جایی که آنها با یک آب مشخص و تعریف شده در استاندارد پر می شوند. نمونه های آب انتخاب شده از نظر آلودگی تجزیه و تحلیل می شوند. سم شناسان NSF سطح آلاینده ها را با حداکثر میزان مجاز تعیین شده در استاندارد ۶۱ ANSI / NSF  مقایسه می کنند اگر تمام سطح آلاینده های محصول مطابق با الزامات استاندارد باشند ، محصول می تواند گواهی شود. فقط در این صورت است که تولید کننده مجاز است مارک NSF را بر روی محصول و گواهی نامه نشان دهد. برای تأیید صلاحیت ، برخی از تولیدکنندگان مجبور شده اند فرآیند تولید خود را به طور کامل تغییر دهند ، مانند تغییر کاربری بر روی ماده برنج خالص تر یا افزودن فرآیند شستشوی نهایی.

محصولات جانبی / پسماند شیرآلات

مطلب مهم دیگری که در همه صنایع وجود داشته و در تاریخچه شیرالات نیز به عنوان یک بحث مهم مطرح است بحث ضایعات است.ضایعات فلز حاصل از فرآیند ماشین کاری یا آهنگری بازیافت می شود. آبکاری ممکن است مواد زاید تولید کند که باید از طریق بازیافت دفع یا به حداقل برسد. از آنجا که اکثر فرآیندها به صورت خودکار انجام می شوند ، زباله ها به حداقل می رسند.

تاریخچه شیرالات و آینده شیرالات

تولید کنندگان شیرآلات همچنان به ارزش و کیفیت خود اضافه می کنند تا نیازهای روز افزون مصرف کنندگان را برآورده کنند. با تشدید بازسازی ، محصولات نهایی با کیفیت تر و محبوبیت بیشتری پیدا می کنند ، تعداد سبک ها و دامنه قیمت ها گسترش می یابد. اروپا با ارائه سبک ها و رنگ های مدرن تر ، همچنان در بخش طراحی از ایالات متحده پیشی خواهد گرفت، اگرچه روند تولید کلی تقریباً یکسان خواهد بود ، اما از اتوماسیون بیشتری استفاده خواهد شد.

آبکاری های جدید تولید شده با استفاده از فناوری PVD به طور گسترده تری در دسترس خواهد بود زیرا مصرف کنندگان می دانند این آبکاری ها میتوانند هم سبک و هم دوام بهتر ارائه دهند این کار ممکن است تولیدکنندگان را ملزم به بهبود اقتصادی فرآیند کند ، زیرا  آبکاری PVD گرانتر از آبکاری کروم است. محبوبیت فیلتراسیون در شیرآلات گسترش خواهد یافت ، زیرا مصرف کنندگان از مزایای فیلترهای داخلی مطلع می شوند. سرانجام این نوع شیرالات به یک قاعده تبدیل می شوند.

انتظار می رود روند تولید به سمت شیرالات الکترونیکی باتری تغییر کند که در تاریخچه شیرالات این امری بدیع است و با کاهش کلی قیمت ها ، بازارهای تجاری باید گسترش پیدا کنند. پیشرفت فن آوری همچنان ادامه خواهد داشت ، تعمیر شیرالات الکترونیکی آسان تر و با عملکرد بهتر به دلیل استفاده از فیبرهای نوری است. با چنین پیشرفت هایی در فناوری و قیمت ، شیرالات الکترونیکی بازار خوبی پیدا می کند.

به طور کلی ، صنعت لوله کشی در تاریخچه شیرالات به ادغام خود ادامه خواهد داد و تولیدکنندگان باید انعطاف پذیر باقی بمانند. اینترنت همچنان در بازار نقش خواهد داشت و فروشگاه های اینترنتی تولید کنندگان شیرالات حتی محصولات خود را مستقیماً به مصرف کننده می فروشند.

صنعت شیرآلات در ایران

متاسفانه گزارش و اطلاع دقیقی از تاریخچه شیرالات و ورود صنعت شیرالات به ایران بنا به اینکه کدام شرکت فعالیت خود را در ایران سریعتر آغاز کرده است در دست نداریم و بنا به اینکه سیاست سایت لوکس شیر جانبداری از شرکت خاصی نمی باشد از ارائه لیستی در این باره خودداری می نماییم . ولی درباره روند تولید شیرآلات در تاریخچه شیرالات در ایران می توان اینگونه گفت که مقیاس و تولید شیرآلات اکثرا مطابق صنعت روز شیرالات دنیا پیش می رود و نمایشگاه بین المللی تهران سالانه برگزار کننده یک نمایشگاه با حضور شرکت های فعال در حوزه صنعت ساختمان می باشد که طبعا بخش شیرآلات نیز بخش مهمی از این نمایشگاه می باشد که اخبار آن در سایت به سمع و نظر علاقه مندان میرسد. 

برندهای شیرآلات ایرانی

شیرالات کی دبلیو سی

سایت لوکس شیر دارای فروشگاه تخصصی خرید شیرآلات می باشد ما در قسمت فروشگاه شیرالات ایرانی سعی کرده ایم بهترین شیرالات ایرانی را برای شما تهیه و گرد آوری نماییم و به سوالات متداول و بحث تخفیف و قیمت ها در فروشگاه کاملا پرداخته ایم .همچنین در مقاله بهترین شیرالات بهداشتی راهنمایی برای خرید شیرآلات در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار داده ایم که می توانید در اینجا مطالعه نمایید.با مشاهده این برگه در سایت لوکس شیر اطلاعات جامع تری درباره شیرالات ایرانی کسب خواهید کرد.

برندهای شیرآلات خارجی

خرید شیرآلات نوبیلی ایتالیا

 در قسمت فروشگاه شیرآلات خارجی سایت لوکس شیر می توانید محصولاتی ارزنده از تولیدکنندگان خارجی را با بهترین کیفیت و قیمت همراه با تخفیف ویژه سایت خریداری نمایید. همچنین می توانید با مطالعه مقاله راهنمای خرید شیرآلات اطلاعات خود را برای خریدی آگاهانه افزایش دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top