رفع مشکل فشار آب

شیرالات ساختمانی و رفع مشکل فشار آب دیدگاه خود را بنویسد

رفع مشکل فشار آب

مشکل کمبود فشار آب را به راحتی میتوانید در منزل خود حل کنید. اگر فشار بیش از حد کم باشد اعصاب شما را خرد میکند و اگر فشار بیش از حد باشد، ممکن است نگران هدر رفتن آب و پول باشید. خوشبختانه، شما می توانید برخی از مراحل آسان را برای یادگیری نحوه تنظیم فشار آب انجام دهید. پس با ما همراه باشید.

 

۱- برای برسی این موضوع نخستین کاری که باید انجام دهید این است که کارتریج خود را چک کرده و ببینید با چرخاندن دسته شیر، آب به سرعت گرم و سرد میشود یا خیر. اگر آب فقط گرم یا فقط سرد بود، ممکن است یه سوراخ کارتریج شما گرفته باشد. در غیر این صورت راهکار بعدی را دنبال کنید.

 

 

۲- راهکار دوم برسی شیرآلات پیسوار است. شیرآلات پیسوار شیرآلاتی هستند که مستقیما به لوله آب متصل میشوند و جریان آب را کنترل میکنند. برای برسی فشار آب باید آنها را کنترل کنید. اگر فشار آب زیاد بود می توانید آن ها را به حالت نیمه باز قرار دهید و اگر فشار کم بود باید آن ها را تعویض نمایید.

 

 

۳- اگر از دو راه قبلی به نتیجه نرسیدید، این راهکار را دنبال کنید. در این مرحله شما باید پرلاتور شیر را چک کنید. پرلاتورها یا افشانک ها، در مسیر جریان شیر متصل میشوند و جریان آب را بصورت کنترل شده از مسیر لوله خارج می کنند. پرلاتورها هم همانند هر وسیله دیگری با گذشت زمان به دلیل رسوبات ناشی از آب لوله کشی، ممکن است به درستی عمل نکنند و روی فشار آب خروجی تاثیر بگذارند. اینجاست که شما باید نگاهی به آنها بیندازید و اگر لازم باشد آنرا تمیز کنید.

برای باز کردن پرلاتور _ یک پارچه دور آن بسته و پرلاتور را با انبردست باز کنید و مواظب باشید خط و خش نیوفتد.

سپس برای تمیز کردن پرلاتور همانند تصویر زیر، ابتدا آنرا شسته و سپس به مدت نیم ساعت در ظرف سرکه قرار دهید.

 

پس از گذشت ۳۰ دقیقه، پرلاتور را از ظرف سرکه خارج کنید و دوباره با استفاده از یک پارچه و انبردست، آنرا روی شیر ببندید و مطمعن شوید که از کناره ها، آب خارج نمی شود.

 

سپس شیر آب را باز کنید. وقتی شیر باز میشود میبینید که فشار آب، مثل گذشته مطلوب شده است.

 

به امید استفاده مطلوب شما از مطلب بالا/ مجموعه لوکس شیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X