لوکس شیر » مقالات » مقالات آموزشی » بهترین شیرالات بهداشتی

بهترین شیرالات بهداشتی


یکی از کالاهایی که در بخش تاسیسات ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد، شیرالات بهداشتی است. در بازار شیرالات بهداشتی در گذشته تنها شیرهای واشری موجود بود اما  امروزه تنوع بسیاری از انواع برند شیرالات بهداشتی را در چهار گروه واشری، پدالی، اهرمی و چشم الکترونیکی که به چشمی مشهور شده است، در انواع مدل ها و رنگ ها میتوان دید.

بیشتر بخوانید» آشنایی با انواع شیرآلات بهداشتی

در حوزه شیرالات بهداشتی تولید کنندگان ایرانی توانسته اند به موفقیت های بزرگی در زمینه تولید یا مونتاژ شیر آلات بهداشتی دست یابند. بنابراین نمی توان به قطعیت گفت که کدام برند شیرالات بهداشتی بهتر است؛ چراکه تمام شرکت ها اعم از اروپایی یا آمریکایی سفارش محصولاتشان را به کشور چین می دهند و چین تحت لیسانس این شرکت های اصلی به تولید محصول می پردازند.

در کنار این محصولات، خود چین هم محصولاتی دارد که تا حدی کیفیت پایین تری نسبت به محصولات مشابه دارند، اما باز هم میتوان گفت تفاوت فاحشی با نمونه های تحت لیسانس ندارند. در این میان حتی بعضی کشورهای ایرانی هم قطعات را از چین وارد میکنند و تحت لیسانس یک شرکت اروپایی آنها را مونتاژ کرده و با پنج سال خدمات پس از فروش به بازار عرصه میکنند. البته همین برندها نیز کیفیت قابل قبولی دارند. به هر حال با وجود تنوع محصولات این بخش در بازار، خریدار نا آگاه در انتخاب کالای با کیفیت دچار مشکلات متعددی میشود. اگرچه وجود علامت استاندارد میتواند بیانگر کیفیت مطلوب کالا باشد اما این موضوع یکی از فاکتورهای خرید این کالاهاست. به طور کلی عدم توجه به برند شیرالات بهداشتی علاوه بر ایجاد هزینه و دردسر باعث هدر رفت منابع ملی نیز میشود.

کدام برند شیرالات بهداشتی بهتر است؟

برند شیرالات بهداشتی

به طور قطع باید گفت خرید شیرآلات از شرکتهای معتبر باسابقه و موفق می تواند امتیاز بالایی محسوب شود. در حال حاضر تعداد زیادی از شرکت های داخلی به امر تولید یا مونتاژ شیرآلات می پردازند و کشور ایران توانسته در بین کشورهای همسایه رتبه مطلوبی در تولید یا مونتاژ شیرآلات داشته و حتی صادرات خوبی نیز داشته باشد.

حتما بخوانید» برندهای مطرح بهترین شیرالات بهداشتی ایرانی

در ضمن باید گفت اگر چه برخی از تجهیزات داخلی شیر آلات از کشورهای دیگر مانند چین وارد میشوند اما این امر دلیلی بر عدم توانمندی شرکت های داخلی در امر تولید این قطعات نیست و به گفته تولید کنندگان شیرآلات، واردات کارتریج  استفاده شده در داخل شیرآلات تنها به دلیل کاهش قیمت نهایی کالا است. بنابراین نباید تنها به نام‌های کشورهای اروپایی در این صنعت دل بست، بلکه بهتر است با توجه به توان و تخصص تولیدکنندگان داخلی از محصولات بسیار باکیفیت و بالاترین سطح استاندارد کشورمان استفاده کنیم.

پس پیشنهاد ما این است که قبل از دست به جیب شدن برای پرداخت صورتحساب خوب به کارخانه تولیدکننده شیر مورد نظر و البته کشور سازنده یا واردکننده آن و خدمات پس از فروش و گارانتی دقت کنیم، چون در صورت ایجاد مشکل اگر این عوامل برای شما وجود نداشته باشد ممکن است دچار دردسری بزرگ شده و مجبور به تعویض کل شیر شوید. به‌عنوان مثال در برخی شیرها، کارتریج خاصی به کار رفته که در صورت خراب شدن اگر توان تهیه آنها را در بازار داخلی کشورمان نداشته باشید مجبور خواهید شد کل شیر را عوض کنید که برای شما تجربه‌ای ناخوشایند خواهد بود. البته این تنها نقطه ضعف نیست بلکه با توجه به تنوع کنونی بازار و ورود تکنولوژی‌های الکترونیک در برخی شیرآلات اگر از برندهایی که به صورت عمده وارد ایران نشده ‌اند و خبری از نمایندگی آنها نیست خرید کرده باشید، باید آمادگی دردسر را داشته باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا