تعمیر شلنگ در شیرالات آشپزخانه

نحوه تعمیر شلنگ در شیرالات آشپزخانه ۲

تعمیر شلنگ در شیرالات آشپزخانه

در هر آشپزخانه ای با گذشت زمان، شلنگی که منبع آب را به شیر آشپزخانه شما متصل می کند ممکن است نشت کند یا از بین برود و اگر این اتفاق بیفتد، باید آن را جایگزین کنید. بسته به تنظیمات شما ممکن است سه شلنگ زیر سینک شما وجود داشته باشد: یکی برای آب سرد، یکی برای آب گرم و دیگری برای شیلنگ کشویی. با گذشت زمان، این شلنگ ها می توانند از بین بروند یا شروع به نشت کنند، و جایگزین کردن آنها با موارد جدید می تواند یک پروژه بزرگ برای شما باشد ولی نگران نباشید با یادگیری چند مرحله ساده می توانید در هزینه خود صرفه جویی کرده و دیگر نیازی به تماس با لوله کش نداشته باشید.

پس با ما همراه باشید تا این مراحل ساده را با یکدیگر دنبال کنیم.

 

 

۱- منطقه کار خود را از وسایل اضافی پاک کنید. همه چیز را از زیر سینک حذف کنید، از جمله صابون، قوطی های زباله، پاک کننده ها و هر چیز دیگری که ممکن است زیر سیک ذخیره کرده باشید. هنگامی که منطقه پاکسازی شده است، یک حوله ای قدیمی برای محافظت از نشت آب قرار دهید.

 

 

۲- آب را قطع کنید. این باید همیشه اولین کاری باشد که قبل از شروع هر کار لوله کشی انجام می دهید و شما نمی توانید شلنگ را تعویض نمایید مگر اینکه جریان آب قطع باشد. توصیه می شود آب را از شیر فلکه ببندید که خاطرتان جمع باشد همچنین شیرهای پیسوار دیواری را هم ببندید.

 

 

۳- لوله های آب اضافی را از بین ببرید. این باعث می شود که وقتی شلنگ را برداشته اید، از نشت آب در همه جا جلوگیری شود و آب درون شلنگ ها را در یک ظرف تخلیه نمایید.

 

 

۴- شلنگ تامین را از منبع آب جدا کنید. شلنگ تامین منبع تغذیه شلنگ است که شیر را به منبع اصلی آب متصل می کند. این می تواند یک شلنگ پلاستیکی، شلنگ فلزی پیچ خورده یا حتی یک لوله فلزی جامد باشد. شلنگ های جداگانه برای گرم و سرد وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که یکی از آنها را جایگزین کنید. هنگامی که شلنگ قطع شود، آب های باقی مانده در لوله از آن خارج میشود. بنابراین یک ظرف را زیر آن قرار دهید تا آب به اطراف ریزش نکند.

برای جدا کردن شلنگ، از آچار فرانسه یا آچار معمولی استفاده نمایید .

آن را به سمت چپ بچرخانید (در جهت عقربه های ساعت)

اگر مطمئن نیستید که کدام شلنگ (گرم یا سرد) را باید جایگزین شلنگ خراب کنید، باید بدانید که آب گرم معمولا در سمت چپ و آب سرد در سمت راست است.

 

 

۵- شیلنگ تامین را از منبع آب تا جایی که مستقیما به شیر وصل می شود، دنبال کنید. مهره شلنگ را با اچار باز کرده تا شل شود سپس آنرا با دست باز کنید و شلنگ قدیمی را بردارید.

 

 

۶- یک شیلنگ جدید با اندازه های مشابه خریداری کنید. در واقع بهتر است یک شلنگ جایگزین را بعد از اینکه اصلی را حذف کرده اید، خریداری کنید. شیلنگ اصلی را به فروشگاه ببرید و جایگزین مناسب آنرا خریداری کنید. شما لازم نیست همان سبک شلنگ را خریداری کنید، اما باید طول آن را همانطور که با شلنگ اصلی هماهنگ باشد، انتخاب کنید و همچنین قطر شیلنگ و اتصالات آن نیز باید مشابه باشد.

 

 

۷- لوله ها را با دستمال خشک کرده و برای شیر پیسوار از نوار تفلن استفاده نمایید تا با باز شدن شیر، آب ندهد.

 

 

۸- مهره را با اچار به پیسوار وصل کرده و تا حد نرمال سفت کنید و شلنگ را از بالا نیز به مهره ببندید.

 

 

۹- شلنگ ظرفشویی و گوشی شاوری را در دسترس قرار دهید .

 

 

۱۰- سر دیگر شلنگ را از شیر رد نمایید و به آرامی از انتهای شیر رد کنید .

 

 

۱۱- یک وزنه برای نگهداشتن گوشی شاوری وجود دارد آنرا در وسط شلنگ ببندید تا گوشی را فیکس نگه دارد. اگر پس از بستن وزنه گوشی شل بود وزنه را بالاتر ببندید.

 

۱۲- انتهای شلنگ وصل شده به گوشی شاوری را نیز به محل خود وصل نمایید.

 

 

۱۳- با چک کردن نهایی مهره ها و شلنگ ها می توانید آب را باز نموده و تست کنید. در صورت نشتی از هر نقطه ای باید آنرا بر طرف نموده و با دست امتحان نمایید که آب از جایی نشت نکند.

 

به امید استفاده شما از این مطلب/ مجموعه لوکس شیر

 

2 Comments

  1. سلام گوشی شاوری رو از کجا میتونم تهیه کنم

    1. سلام با شماره ۰۹۱۲۳۴۸۸۶۶۲ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X