نصب شیرالات روشویی


غالب مردم بر این عقیده اند که نصب تجهیزات ساختمانی و یا انجام کارهای فنی، دردسرساز است و سعی میکنند آن را به افراد ماهر بسپارند، اما در این آموزش به شما نشان میدهیم چگونه در هفت مرحله ساده و در کمتر از ۳۰ دقیقه، بتوانید نصب شیرالات روشویی را خودتان انجام دهید و دیگر انتظار فرد متخصص را نکشید. پس با این آموزش با ما همراه باشید.

برای نصب شیر روشویی به تجهیزات زیر نیاز خواهید داشت:

شیر روشویی + واشر اورینگ (درصورت نیاز) + بست نعلی + مهره نگه دارنده (در تصویر زیر تمامی این تجهیزات به شیر روشویی متصل است)

لازم به ذکر است همه این تجهیزات داخل بسته بندی موجود میباشد و شما برای نصب فقط به یک پیچ گوشتی ۲ سو به همراه آچار فرانسه نیاز خواهید داشت.

 

ابتدا قبل از نصب شیر باید مطمئن شوید که شیرهای پیسوال که معمولاً زیر پایه کاسه روشویی (یا در کانتر روشویی) قرار دارند، بسته باشند تا هنگام نصب دچار مشکل نشوید.

فرض این آموزش بر این است که شیرالات قدیمی قبل از نصب خارج شده و حفره روشویی برای نصب آماده است.

مرحله یک: واشر اورینگ را درست روی حفره کاسه روشویی قرار دهید تا بتوانید شیر را روی آن نصب کنید. (در برخی از برندها واشر به شیر متصل است و دیگر لازم نیست اینکار را انجام دهید.)

مرحله دوم:  شیر را بردارید و شلنگهای متصل به آن را از داخل اورینگ و حفره کاسه روشویی عبور دهید به گونه ای که به درستی در جای خود قرار گیرد.

مرحله سوم: در این مرحله شما باید شیر را در جای خود محکم کنید. برای اینکار شلنگها را با یک دست محکم نگه دارید و بست نعلی را بردارید و از داخل شلنگها عبور دهید و در انتهای مسیر قرار دهید.

مرحله چهارم: سپس مهره نگه دارنده را با دست دیگر خود بردارید و ابتدا آن را با دست خود در مسیر پیچ شیر قرار دهید و سفت کنید.

مرحله پنجم: در نهایت بواسطه پیچ گوشتی مهره را در جای خود سفت کنید. پس از انجام این کار شیر در جای خود محکم شده است.

مرحله ششم: مهره شیلنگ سمت چب را به جریان آب گرم (معمولا شیر پیسوال سمت چپ) و مهره شیلنگ سمت راست را به جریان آب سرد (معمولا شیر پیسوال سمت راست) متصل کنید. مهره ها را ابتدا با دست و در صورت نیاز با آچار فرانسه سفت کنید.

مرحله هفتم: پس از اینکه مهره ها در جای خود سفت شدند میتوانید شیرهای پیسوال را باز کنید و جریان آب را چک کنید. در صورتی که شیر به درستی در جهت گرم و سرد آب را باز بسته میکند یعنی شلنگها درست درجای خود بسته شدند و کار تمام است…!

امیدوارم از این آموزش نهایت استفاده را برده باشید… با ما در مقاله های بعدی نیز همراه باشید… لوکس شیر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top